Dev Mp4
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dev Mp4

HoşqeldiniZ

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Hakkı Yalçın

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Yetki Puanı : 342

Hakkı Yalçın Empty
MesajKonu: Hakkı Yalçın   Hakkı Yalçın EmptyCuma Ara. 17, 2010 1:54 pm

Hakkı Yalçın 1958 yılında Erzincan'da doğdu. Küçük yaşlardan itibaren şiir yazmaya başlayan Yalçın, daha ilkokul yıllarında "Şair Hakkı" olarak ünlendi. Edebiyata olan düşkünlüğü ve aşkı tarif etmesiyle her geçen yıl Hakkı Yalçın için şarkı sözü yazarlığına adım atmasını hızlandırdı. 700 civarında şarkısı okunan ve yapmış olduğu her şarkı hit olan Hakkı Yalçın'ın bazı şarkıları şunlardır. Daha Yokluğununun İlk Akşamında (Cengiz Kurtoğlu) Jest Oldu (Mustafa Sandal), Yıkılmadım Ayaktayım, Taşralı (Mahsun Kırmızıgül), Elveda İstanbul (Yılmaz Morgül), Dönüşüm Muhteşem Olacak (Kadir Tapucu), Duman Gözlüm, Tabir-i Caizse, Aramazsan Arama,Üşüyorum (Gökhan Özen), Bir inat uğruna (Ebru Gündeş), Kapına Gül Bıraktım (Sinan Özen). Bunlardan özellikle Mustafa Sandal'a verdiği Jest Oldu şarkısısının sözleri ve sözlerin besteyle uyumu, Türk Sanat Musikiseverlerinin de halen büyük beğenisini toplamaktadır...

Hakkı Yalçın şarkı sözü yazarlığının yanı sıra gazetecilik yapmaktadır. Yaklaşık 13 yıldır Takvim gazetesinin baş yazarıdır. Ayrıca son yıllarda Fenerbahçeli taraftarlar tarafından da yeni bir İslam Çupi olarak anılmaya başladı. Hakkı Yalçın'ı yakından tanıyanlar onun müthiş karakterini ön plana çıkarır.

Hakkı Yalçın ayrıca İçimde Sakladığım Şehir ve Yürek Ağlar Gözden Önce adlı 2 kitabı bulunmaktadır.

Hakkı Yalçın evli ve bir çocuk babasıdır.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
https://dev-mp4.yetkin-forum.com

Hakkı Yalçın
1 sayfadaki 1 sayfası